Jakie rośliny posadzić na balkonie?

Balkon to miejsce relaksu dla mieszkańców bloków. Możemy miło spędzić czas na świeżym powietrzu bez wychodzenia z domu. Warto odpowiednio urządzić balkon, żeby przyjemniej nam się korzystało.

Jak urządzić balkon?

W nowym budownictwie balkony często są sporych rozmiarów. Bez problemu zmieścimy tam stolik, krzesła, a nawet huśtawkę. Warto stworzyć na balkonie strefę relaksu, w której będziemy odpoczywać po ciężkim dniu. Stolik i krzesła to standardowe akcesoria, które umożliwiają nam spożywanie posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli mamy duży balkon to warto kupić huśtawkę bądź leżaki. Z pewnością umili to czas spędzany na balkonie. Oprócz tego warto udekorować balkon roślinami.

Jakie rośliny posadzić na balkonie?

Tak naprawdę na balkonie możemy posadzić wszystkie rośliny. Oczywiście w przypadku drzew czy krzewów lepiej wybrać te wolno rosnące. Dzięki odpowiedniemu przycinaniu będą miały odpowiednią wielkość na balkon. Wybierając rośliny kierujmy się ich wymaganiami. Balkon od strony południowej jest praktycznie cały dzień oświetlony. Tutaj sprawdzą się rośliny, które lubią dużo słońca.

Od wschodu i zachodu na balkonie przez pół dnia jest słońce. Z kolei od strony północnej słońca jest bardzo mało. Tam sprawdzą się rośliny lubiące cień. Oprócz kwiatów na balkonie możemy uprawiać warzywa, owoce i zioła. Drewniane doniczki z warzywami mogą stać się ciekawą dekoracją balkonu. Dodatkowo w czasie odpoczynku będziemy mogli zrywać warzywa i owoce prosto z krzaka.

Written By procyon